Facebook'ta Paylaş

Mağazalar

Son Yorumlar

 • Şükrü oguz:
  İyi günler bundan yaklaşık 1 sene önce deri bi spor aldım 3 ay sürmedi tabanı düştü durduk yere yani...
 • Fesih:
  İnci den bir bot aldım almaz olaydım ilk günde yırtıldı tamire verdim yazın verirler inci iflas edecek
 • İstanbul:
  Şirinevlerden marmaraforuma otobüs veya minibüs var mı
 • MEHMET:
  Araba mı bir kere yıkadınız hep iz oldu derilerde bişey olmaz bidaha olmaz deyip getirdiğimde size indirim...
 • ozERme:
  Orda mısın hala geliyorum bende 😀

Marmara Forum AVM Sayfası Açıldı…

Sayfamız şuanda beta aşamasında olduğu için tüm mağazalar yer almamaktadır ama en kısa süre içerisinde eklenecektir. Tasarım ‘daki bozukluklarda en kısa süre içerisinde giydirileceği için siz değerli marmara forum okurlarından biraz daha sabır ve zaman istiyoruz.Bu yazı için 46 yorum yazılmış
 1. serpil berat kubak ( 17 Mart 2011 - 15:19 )

  merhaba sayın yetkili

  İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kadın Kurulları olarak bir tanıtım
  kermesi yapmak ve mekan(Marmara Forum) olarakta sizin alanlarınızı
  kullanmak isteriz bu konu hakkında görüş alış verişi için sizleri rahatsız
  etmek isterim..

  Serpil Berat KUBAK
  İstanbul Birleşik Esnaf Odaları
  Kadın Kurul Üyesi

 2. tuba ( 1 Nisan 2011 - 18:05 )

  böyle muhteşem bir yerde umarım mescitte vardır

 3. metin başkaya ( 3 Nisan 2011 - 19:27 )

  böyle bir yer için çok güzel diyebilirim. bir yorumcumuz mescit varmı diyor. mescit yoksa gelmiyecekmiymiş. Şu Türkiyenin haline bak herşeyi kendi doğrultusunda istiyor.Namazını evinde kılsında gelsin. asıl sorusu bu yerin yeşil sermayeninmi diye soruyor. birde helalcilerinmi diye sorsun. bu müslüman diye geçinenler malı hamudunla götürüyor. onlar için haram lafta yok gerçekte var. isterlerse böyle bir yere gelmesinler. dinimiz Allahla kul arasındadır böyle biryerde lafı edilmesi bile caiz değil

 4. citykhan ( 3 Nisan 2011 - 20:28 )

  Saçmalama kardeşim insanların namazını kılabileceği bir mescit olmasında ne sakınca var.Sen müslüman değilmisin namaz 5 vakit bilmiyorsun galiba. Alışveriş merkezinde de namaz vakti gelip geçebilir. Saçma sapan vaaz verir gibi konuşmuşsun sen mi biliyosun neyin caiz olup olmadığını.Bu müslüman geçinenler bilmem neyle götürüyorlar müslümanın helal kazançla zengin olmasında bir kötülük yoktur korkma.

 5. serkan erdal ( 3 Nisan 2011 - 20:37 )

  çok güzel olmuş gercekten emeği gecen herkese tşk ler

 6. KORAY ( 5 Nisan 2011 - 11:39 )

  Sayın Metin Başkaya,

  İnsanların mescit varmı diye merak etmesi kadar doğal ne olabilirki.Tabiiki herkes evindede namazını kılabilir ancak namaz vakti denilen bişey var.Bu durumlardan bi haber olduğunuz çok belli.Bari kılanların işine karışmayın.İnsanlar namaza değer veriyor ve vakitlerini geçirmeden kılmak istiyor.İlmi bilmiyorsanız lütfen yorum yapmayın…

 7. hatice bakış ( 5 Nisan 2011 - 20:59 )

  mescid kelimesinden de bi haber bunlar . yetkililer dua odası mı mescid mi karar veremediler yazık 1. gün dua odası2.gün mescid 3.gün yine dua odası yazdılar baktım insanları algılama da zorluk çekiyorlar kendi hallerine bıraktım .

 8. i.kaya ( 6 Nisan 2011 - 08:08 )

  mescid konusunda ne den bukadar karşı tavır alıyorsunuz anlayamadım doğrusu”bu bir müslüman kardeşime yakışmaz” neden rahatsız oluyorsunuz güzel kardeşim..!
  evet çok güzel bir mekan olmuş istanbul’umuz için.Yapanların emeğine yüreğine sağlık ama bu kadar metre kare içerisine birde mescit olmasının kime ne zararı var,bundan gocunmaya gerek yok hatta ,mescit yoksa bile biz müslüman bir ülke ,müslüman bir vatandaş ve istanbullu olarak imza toplayım mescid olması konusunda ,biz müslüman olarak üzerimize düşen görevi yapalım .takdir ve karar yetkililere kalsın…
  Allah ‘a emanet olunuz…!

 9. zeynep ( 6 Nisan 2011 - 18:02 )

  keşke tamamen bittikten sonra açılsaydı girişteki düzensizlik güvenliğin çok az olması teras katındaki kirlilik keşke böyle olmasaydı diorum,bu kadar büyük görkenmli bir avm bu şekilde açılmamalıydı..

 10. yasemin ( 8 Nisan 2011 - 13:34 )

  çok yazık ki böyle büyük bir projede yine trafik düşünülmemiş.
  projelere bu şekilde izin verenlerin de bu projeyi geliştirenlerin de çok yazık ki düşüncesiz davrandığı kanaatindeyim.
  bu kadar büyük bir projede yan yol ya da ön kapı da büyük bir cep düşünülmeliydi. trafik alt üst oldu. ve artık geri dönüşü ne yazık ki yok
  her şeyde olduğu gibi ülkemizdeki plansızlık hep başımızı ağrıtıyor.
  buraya yapan insanlara seslenmek istiyorum. telafi edebilecek misiniz? koskoca binayı caddenin tam üstüne yapmayı. insanları trafiği çevreyi şehirciliği düşünen kimse yok.
  bence böyle büyük bir projeye hiç yakışmamış.

 11. josephine ( 8 Nisan 2011 - 14:27 )

  metin isimli kişiye:

  evet haklısın ibadet Allahla insan arasındadır ancak bu ibadeti gerçekleştirmek için bir yer lazım. temiz bir yer. o yer mescide denk geliyo burada. namazın 5 vakit olduğunu senin için zaten yazmışlar tekrarlamama gerek yok.dolayısıyla basit mantık yürüterek bu 5 vakitten birinin avm deyken denk gelmesi muhtemelliğine ulaşılabilir.evde kılıp çıksan da.

  ayrıca o eleştirdiğin yazıda mescit yoksa gelmiyceğini yazmamış. varmı diye sormuş. bu sorudan bu kadar rahatsız olman çok ilginç.
  sen gitmeyebilirsin,bu seni neden bu kadar rahatsız etti kocaman binada mescide yer ayırma sorumluluğu sana verildi de yer mi bulamadın sanane?

  belki bilmiyorsundur, avm lerin çoğunukla hepsinde mescit/ibadet odası var. bakış açın ibadetin önemini göremeyen bir kısıtlılıktaysa,ticaret mantığıyla bak; mescit gerekli,çünkü bu insanlar namaz için oradan ayrılacaklar yani alışveriş yarım kalacak.

  eğer varsa mescit,olması gerektiğindendir. eğer yoksa eksiklik ve düşüncesizliktir. ayrıca bu bencillik dediğin istek , sadece türk insanı değil namaz kılması gerektiğinde mescit sorabilecek herhangi bir müslüman dünya vatandaşının da isteği olacaktır.

  bir de vaaz vermişsin caiz deil die. caizin ne olduğunu bi araştır ama önce “farz”ın ne olduğunu okursan sanırım söylediklerine tek başına cevap olur.

  mescide ihtiyacı olan insanlar adına konuşma sen kendi ihtiyaçların adına sesini duyur.
  hümanist bakamadığın da ortada çünkü.

  gölge etme başka ihsan istemez

 12. nurbanu ( 9 Nisan 2011 - 06:47 )

  josephine kardeşimize teşekkürler çok güzel yorum yazmış..

 13. murat ( 9 Nisan 2011 - 08:29 )

  oyun oynama alanları varmı acaba ?

 14. nikol ( 9 Nisan 2011 - 10:21 )

  tamamıtyla jozephin kardeşime katılıyorum . müslümanlığı bilende konuşuyor bilmeyende,

 15. nano ( 9 Nisan 2011 - 12:02 )

  bence abartıyorsunuz metin beyi samimi buluyorum tarafını belli ediyor. sanırım O’da zaten tarafı belli etmenin farklı şekilleri ile ilgili birşeyler yazmış bence. avmde hele şehrin değil bakırköyün göbeğinde bir avm de mescit oladabilir olmayadabilir çünkü zaten karşı sokağında bir mescit ve hemen etrafında bir iki cami var. kimse kimsenin dinini yaşama şekline laf ettiğini de düşünmüyorum. ama metin beyin keşke böyle muhteşem biryerde mescit de olsun lafını irdelemesi doğal çünkü avm içeriği ile mescit gerçekten pek uyuşmuyor. ben bir iş gezisi için gittiğim adanada ki avm dışında mescit görmedim galeria da da yok akmerkezde de yok marmara forumun hedef kitlesi markalara bakarsanız galleria ve akmerkezden farklı değil. barış içinde yaşayın empati hayatınızdan eksik olmasın.

 16. serap ( 10 Nisan 2011 - 12:32 )

  Mescit var mı? bu soru resmen toplumu bölüyor.Bu memlekette müslümanlık son zamanlarda mı ortaya çıktı? Allahla kul arasındaki her türlü inanış ve gerekleri neden buralarda söz konusu ediliyor* samimi olarak mescit arayan kişi, bir zahmet neden telefon edip sormamış ta buralarda reklam yapıyor.Lütfen, birbirimizi kandırmayalım.

 17. aytaç ( 10 Nisan 2011 - 12:52 )

  Metine laf söyleyen arkadaşlara bakıyorumda nickler josephine,nikol felen bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu arkadaşlar???

 18. Mücait ( 10 Nisan 2011 - 13:57 )

  Önce şunu sormak lazın Metin denen kişiye sen müslüman mısın diye ismi metin ola bilir ama dini farklıdır mesela yahudi olabilir içimizde böyle insanlar dolu şacmasapan konuşup kendince bişeyler söyleyen yada aileden din bilgisi almamış müslüman bir ülkede cahilce yasayan cok insanlar var ne yazıkki ne güzel söylemiş Sait nurs’i YAŞASIN KÖTÜLER İÇİN CEHENNEM..!

 19. özlem ( 10 Nisan 2011 - 16:12 )

  mescit var arkadaşlar.buyrun bekleriz.

 20. Adem ( 10 Nisan 2011 - 17:30 )

  Bu sayfanın sağ alt kısmındaki işaretlere bakarsanız ne var, ne yok öğrenebilirsiniz.

 21. Funda ( 11 Nisan 2011 - 13:58 )

  serap arkadaşıma katılıyorum..

 22. Lanetli prenses ( 12 Nisan 2011 - 14:43 )

  Harika ßir yer çoK qüsel heLeki evimizin yanında oLması büyüK avanTaj eLLerinize saqLıK çoK qüseL Olmuşş

 23. ayşen yıldır ( 13 Nisan 2011 - 15:04 )

  gençler bırakın bu tip didişmeleri bizler zaten yıllarca saçma sapan konularla birbirimizi yedik bu ülke hep geri gitti sizler yapmayı buna izin vermeyin…mescit varmış yokmuş kılmak istsyen temiz bır örtü karton bulur hertürlü kılar sizler bu oyuna gelmeyın tabiiki olsa iyi olur doğru olur müslümanız elhamdülüllah……

 24. ayşen yıldır ( 13 Nisan 2011 - 15:05 )

  ayrıca forum istanbul çok daha güzel..

 25. ayşen yıldır ( 13 Nisan 2011 - 15:07 )

  kapalı otoparka gazlı arabaları almıyorsunuz…o zaman açık otoparkada benzınlıleri almayın da bizde gelebilelım…hiç bir zaman yer bulamadım…

 26. abdullah ( 16 Nisan 2011 - 12:17 )

  bu avm deki sinema bilet fiyatlarını neden göremiyoruz.

  sonra artık alışveriş merkezleri kesinlikle mescit yapmak zorundalar. kilise isteriz diyen salaklar cıkacaktır. ama ne yazıkki kilise ayinleri pazar havralarda sadece cumartesi işe yarar mescitlerse 5 vakit namaz ve hergün kılmak farz oldugu icin zorunlu… mescitler kesinlikle avm icinde bulunmak zorunda.

 27. Zeyno ( 21 Nisan 2011 - 11:51 )

  AVM otoparktan itibaren tamamlanmamış gibi bir hissiyat oluşturuyor, mağazalar güzel aradığınız her markayı bulabileceğiniz bir yer, (artık tüm AVM lerde olduğu gibi) Ferah bir mekan ve insanı boğmuyor.
  Ancak bir yorgunluk kahvesi içelim derseniz, sıkıntı. Çünkü o bildik kafelerin hiçbirisi yok.
  Sanırım AVM nin tam anlamıyla hazır olmadan açılmasından kaynaklanıyor. Bana göre büyük eksiklik:(
  Zamanla eksiklerin giderilip herkesin memnun kalacağı bir AVM haline geleceğini düşünüyorum:)

 28. shueko ( 21 Nisan 2011 - 12:52 )

  Namaz Allah cc la kul arasındadır. Gizlenmesi de gerekir. Ama ne yazıkki insanlar bu tür bilgileri işlerine geldiği gibi yorumlayıp, orada burada bas bas bağırmaktan da utanmıyorlar. Nafile olarak kıldığınız namazı gizlemeniz gerekir ama farz olan gizlenmez ! Böyle bir şey yok. Müslümanları sürekli namazınızı gösteriyosunuz diye rahatsız edenler bilgilensin. Medeni insanlar ibadete saygı duyar ve yardımcı olurlar.

 29. tuba ( 22 Nisan 2011 - 10:56 )

  hiç beğenmedim saçma sapan büyüklükte tıpkı forum istanbul gibi gereksiz trafiği alt üstü etmekten başka bişey değil ayrıca açılışta sırf dikkat çekmek için her kapıya koyulan minicik etekli kızlar varken namaz ne kadar makul olurki her kapıda ilgi çekmek amaçlı bi çıplak var tam bi rezillik olmuş saçma sapan gürültüler müzikler insanın başı ağrıyo çok kötü

 30. muharrem ( 22 Nisan 2011 - 21:51 )

  bu ülke müslümanların çoğunlukta olduğu ve alış veriştede müslümanların çoğunlukta olduğu için müslümanlarında ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alış veriş mağazalarını tercih edeceği için kesinlikle mescit yapılması gerekiyor, o ibadet allahla kul arasında diyen arkadaşlarda bilmiyorlar ki dünya bir mescit müslümana 5 vakit6 namazı allah farz kılmıştır ve her yerde kılabilir ve kılmak zorundadır nasıl ki müslümanlar sizin giyim ve kuşanımınıza bişeyu demediği gibi siz hangi akla binaen böyle abuk subuk bencilce neyinize güvenerek yorum yapabiliyorsunuz

 31. nefise ( 16 Mayıs 2011 - 08:46 )

  bnde oraya gitmek istiyorum doğrusu bn çok merak ediyorum telefon alcam ve bunuda ordan almak istiyorum inşalllah kendi istediğim bir fiyata ve istediğim bir kalitede bulurum :))))

 32. kemal mete ( 16 Mayıs 2011 - 17:44 )

  tek kapılı bir alışveriş merkezi olabilir mi? bir de bu kapının önünü taksiler durak yapmış, trafik neredeyse her daim felç… bu durum yüzünden birkaç gün önce kapı önünde dört araç birbirine girmişti.
  keşke burası hiç açılmasaydı, para kazanacaksınız diye bakırköyü yaşanılmaz bir hale soktunuz. inadına gelmiyorum oraya

 33. Derviş Kuru ( 28 Mayıs 2011 - 01:37 )

  Merhaba. ben 25 yıldır Divan otelinde hizmet vermekteyim … garsonum yılların tecrübesine dayanarak temiz hijyen düzünli bir iş ortamı olduugnuna inanarak sizle çalışmaktan memnun olacagım.. emekli 45 yaşında kağıthanede oturmaktayım yoğun iş tempouna alışık iş disiplininine önem veren beyim saygılar

 34. zhr ddm ( 29 Mayıs 2011 - 10:21 )

  burası müslüman bir ülke çağdaş dediğiniz yabancılar bile her dine saygı gösterio ama sizler ancak çağdaşız die geçinen tiplersizin gerilikten bahsediosunuz ama sizin gibi düşünen tipler kadar gerisi dünyada yok emin olun ! mescid denilince dokunuoda kilise denilince neden dokunmuo size ?o kilise dediğinz dini mekanda hristyanların dini mekanları ve onlar sizin gibilerden daha dindar dindar olmak gericilikse bütün dünya sizin gibiler hariç geri o zaman dinle gerilik olmaz bunu kafanıza sokun yurt dışına özeniosunuz madem onların nası yaşadığını iyiy inceleyin bence onları nikahları kilisede yapılıo ne kadar dindarlar bzmki camide yapılsa hemen geri oluruz dimi bırakın bu işleri arkadaşlar türkiyeyi bölen sizin gibi geri zihniyetliler mescid var ayrıyetten tabikide olacak herkesin herkese saygı göstermesi gerekir biz size karışıomuyuz hayır size ne o zmn işinize bakın siz

 35. shadow ( 16 Haziran 2011 - 17:58 )

  arkadaşlar 20 metre krelik bay ve bayan mescit-dua evi-ibadethaene ismine her ne derseniz mevcut.

 36. suat ( 12 Temmuz 2011 - 13:57 )

  Gerçekten çok güzel olmuş yapanın ellerine sağlık. istediğiniz her markayı dokunmatik ekranlar sayesinde kolayca bulabiliyorsunuz. Ayrıca bir KONYA lı olarak bizlere hitap eden bir yerin olmasıda ayrıca bir güzel olmuş.Kısa bir eleştiri sadece bahaus ile AVM arasına otopark olmasaydı daha güzel olurdu. içerde yürüme mesafesi çok fazla.yine de çok ferah bir yer olmuş ellerinize sağlık…

 37. alper ( 12 Eylül 2011 - 20:30 )

  siz n anlatıyosun kardeşim camimi burası mescit olsun namaz kılmanında yarininde bi usulü adabı olmalı hepiniz müftü kesildiniz namazını kılan kılar gelir 5 vakit oldunu herkez biliyodur tek akıllı siz değilsiniz madem namazı düşünüo kazaya bıkakır ozaman yada gelmesin avm ye ibadetinde gizli yapılanı makbuldur bırakın bu boş işlere laf yapmayıda ülkeye faydalı olmaya çalışın biraz orası cami değil ALIŞVERİŞ MERKEZİ adı üstünde. saygılarımla ALPER

 38. Yasemin ( 28 Eylül 2011 - 23:07 )

  Avm ler çoğunlukla uzun zaman geçirilen yerler. Bu yüzden namaz vaktini kaçırma olasılığı çok yüksek. Karsı olanlar bu hassasiyete sahip degilse bu onların sorunu. Kazaya bırakmak zorunda da değil hiç kimse siz bu zihniyettesiniz diye. Orda burda yok diyen arkadaslar. İstinye park ta bile var bastan beri. Bilginize. Olmayan yerler. Galeria v.s. Onların eksikligidir.

 39. Nasreddin ( 2 Aralık 2011 - 01:33 )

  Sadece müslümanlar mı ibadet ediyor ibadetini neden sadece müslümanlar vurguluyor.hiçkimse diyor mu burada havra yok klise nerde diye. ibadetin allah ile kul arasında olduğunu hala idrak edemeyenler canım ülkemin heryeri camide olsa genede avm de mescit arar.

 40. mehmet çalık ( 13 Aralık 2011 - 09:50 )

  beğenmediğiniz iranda cami yok,sadece cumaları beraber kılıyorlar. ibadet göstermek günahmış.kılıyorsan kendine bize ne.hem mescit olacaksa havra ve kilise de koyulsun o zaman.ibadetin yeri mekanı olmaz, her yer yaratanın mekanıdır.

 41. yıldırım ( 8 Şubat 2012 - 13:17 )

  öncelikle avm lerde ilk bulunması gereken şeyler daha önce arkadaşlarımızı yapmış olduğu bir takım yorumlara bakarak bende yazacağım şeyleri isteyen okur isteyen okumadan geçer 1. si avm ler müşteri memnuniyetini sağlamak zorunda çünkü avm ler bunun için vardır bence 1. mescitler olmazsa olmazlardandır unutmayinki avm lerde bir çok müşteriler ibadetine düşkün olan insanlardır namaz öncelikli dir. 2.si ise avm lerin çok güzel bir şekilde güvenliğin sağlanmsıdır bu şekilde müşterilerin can güvenliği herşeyden çok önemli 3.sü avm lerde güvenlik personellerin gelen müşterileri çok iyi bir şekilde ağırlamalı 4.cüsü ise avm ler içerisinde kaybolan eşyalar güvenlikler tarafından sahiplenmemeli ve ben çok görüyorum işim avm lerde olduğu için 5. cisi avm de bulunan bir takım kendini bilmez güvenlik personellerinin olmamaması lazım bunlar yönetim tarafından önce deşifre edilmeli ve sonra diskalifiye edilmeli 6.cısı avm lerde bulunan otoparklar çok iyi bir şekilde korunmalı genellikle araçların camları patlatılıp bir takım değerli eşyalar çalınmaktadır anlatacaklarım bu kadar

 42. seco ( 1 Nisan 2012 - 21:05 )

  MARMARA FORUM ÇOK BEĞENİYORUM TEMİZ GENİŞ FERAH,GÜZEL ÖZELLİKLE KOMŞU FIRIN HİÇ BİRYERDE BU KADAR ÇOK ÇEŞİT YOK TEK MARMARA FORMDA VAR.SARIMSAKLI EKMEK,SU BÖREĞİ SÜPER.ELEMANLARDA GÜLERYÜZLÜ…..

 43. nesli ( 14 Ağustos 2012 - 13:12 )

  kayış eşya konusunda yıldırım beye sonuna kadar katılıyorum çünkü 2 gün önce yani ayın 12 sinde carrefour da alışveriş yaparken daha kızıma o gün 1 kez giydirdiğim yepyeni yazlık montu kayboldu ve bunu biz bugün gittik güvenliğe sorduk bize böyle bişeyin ulaşmadığını söylediler ve işin içinden çıktılar bi tek biz değiliz böyle her türlü insanlar eşyasını kaybedebiliyor demekki koskoca alışveriş merkezinde bırak bir montu cüzdanınıda kaybetsen sana hiç kimseler yardımcı olmaz!

 44. baki aslan ( 15 Mart 2013 - 14:07 )

  Siteniz çok güzel ellerinize sağlık

 45. Elif İlayda Serbest ( 27 Mart 2014 - 14:42 )

  Şimdi denk geldim,tatlı bi proje. Sadece fotoğraf vererek 2kg mama bağışlamış oluyoruz,desteklenesi

 46. Meray Yıldız ( 26 Nisan 2014 - 15:38 )

  Yarinki maca gidemiycem. Allah belanizi versin Marmara Forum Fenerium calisanlari, Marmara Forum guvenlik gorevlileri ve gelen polisler !

Siz de yorumunuzu paylaşın...

Güvenlik Doğrulama * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Google ARA - Google Blog - Google Buzz - Twitter - Bing
DMCA.com Protection Status